اخبار محمد عمری در رسانه‌ها

circle

آخرین اخبار محمد عمری

محمد عمری فوتبالیست جوان کشور، 24 ساله، یکی از چهره‌های شناخته شده و محبوب فوتبال ایران است. او که از سنین کودکی پا به توپ بود در سن 19 سالگی با ورود به آکادمی باشگاه پرسپولیس و پیوستن به تیم جوانان این باشگاه ورزش فوتبال را به صورت رسمی و حرفه‌ای آغاز کرد. عمری در سال‌های فعالیتش سابقه بازی ملی در تیم ملی امید ایران را نیز دارد و اکنون با پیراهن شماره 80 پرسپولیس برای این تیم به زمین بازی می‌رود. قصد داریم در ادامه این مطلب بیوگرافی کاملی از محمد عمری، این فوتبالیست آینده دار و جوان ایرانی را با شما به اشتراک بگذاریم.

بیوگرافی محمد عمری

محمد عمری متولد 21 اسفند سال 1378 شمسی است که در شهرستان ارومیه در استان آذربایجان غربی در خانواده‌ اهل سنت و کرد زبان به دنیا آمد. بر طبق گفته‌های محمد، جرقه ورود به دنیای فوتبال برای او از سنین کودکی در تیم‌های محله‌ای ارومیه زده شد. این بازیکن که فوتبال حرفه‌ای را از آکادمی باشگاه پرسپولیس آغاز نمود بعدها در تیم‌های امیدهای کاسپین، جوانان پرسپولیس، ملوان انزلی، بزرگسالان پرسپولیس و تیم ملی امید ایران درخشید و افتخارات تیمی و فردی متعددی کسب کرد.

محمد عمری یکی از خوش نام‌ترین بازیکنان باشگاه پرسپولیس است که تابه‌حال عناوین بسیاری را در بازی‌های این تیم از آن خود کرده است. او درباره‌ی بازی در تیم پرسپولیس تهران می‌گوید: (( با اینکه از سمت باشگاه استقلال تهران هم پیشنهاداتی برای بازی داشتم، پرسپولیس را انتخاب کردم. برای من که از کودکی عاشق و هوادار پرسپولیس بودم، پرسپولیس تیم بسیار بزرگی است و گمان می‌کنم هر فوتبالیستی در ایران این آرزو را دارد که پیراهن این تیم را بر تن کند و من هم خیلی خوشحال هستم که توانسته‌ام به این افتخار برسم.))

محمد عمری پرسپولیس را انتخاب کرد و در کنار این تیم به عناوین ارزشمند تیمی بسیاری دست یافت. از جمله این عناوین تیمی می‌توان به عنوان قهرمانی لیگ برتر خلیج فارس، نایب قهرمانی لیگ برتر خلیج فارس، قهرمانی سوپر جام ایران، نایب قهرمانی سوپر جام ایران و قهرمانی جام حذفی ایران اشاره کرد.

تکنیک و سرعت بالا دو ویژگی مهم این بازیکن جوان پرسپولیس هستند. سبک بازی محمد عمری همان چیزیست که او را متمایز می‌کند. عمری بازیکنی راست پا و سریع است که در اجرای تکنیک بسیار عالی عمل می‌کند. همچنین در حفظ توپ و دوندگی زیاد نیز سرآمد است. او توانست در فصل گذشته با به ثمر رساندن 12 گل و با اختلاف تنها یک گل در رده دوم بهترین گلزنان امیدهای تهران بایستد.

محمد در باره‌ی آینده فوتبالی که از خودش انتظار دارد اینطور می‌گوید:(( به نظر من هدف گذاری و هدف اصلی تمامی فوتبالیست‌های ایرانی بازی در پرسپولیس است تا از این طریق به تیم ملی و لژیونر شدن برسند که من هم از این قضیه مستثنی نیستم و می‌خواهم از پرسپولیس به اروپا برسم.))

محمد عمری در تمام سال‌های آموزش و فعالیت ورزشی در رشته فوتبال برای بازی در پست مهاجم کاذب یا همان بازیکن پشت فوروارد آموزش دیده است و در این پست بسیار خوب عمل می‌کند. البته این توانایی را هم دارد که در هر پستی به صلاحدید مربی بازی کند و بازی درخشانی را از خود به نمایش بگذارد.

محمد عمری یکی از خوش نام‌ترین بازیکنان تیم بزرگسالان پرسپولیس تهران است که تابه‌حال عناوین بسیاری را در بازی‌های تیمی کسب کرده است. او در حال حاضر در پست وینگر چپ و راست و مهاجم توپ به زمین بازی می‌رود. قد محمد عمری 174 و وزن او 75 کیلوگرم است. او درباره الگوی فوتبالی خود اینطور می‌گوید:(( واقعیت این است که من در حرفه‌ام الگوی خاصی ندارم و سعی می کنم به جای الگو برداری از یک بازیکن خاص با ذهنیت و سبک خودم بازی کنم، اما در میان فاتبالیست‌های داخلی بازی احسان پهلوان و در میان فوتبالیست‌های خارجی بازی مسی و نیمار را می‌پسندم.))

آغاز حرفه فوتبال

محمد عمری رشته فوتبال را در تیم‌های محله‌ای و مدرسه‌ای از سنین کودکی آغاز کرد و در تمام آن سال‌ها با آرزوی بازی در تیم پرسپولیس به میدان رفت. او در سنین نوجوانی در رده آسیاویژن عضو تیم امیدهای کاسپین بود که با درخشش در این تیم توانست پیشنهاداتی را از تیم‌های لیگ برتری مانند استقلال و پرسپولیس تهران دریافت کند. با توجه به اینکه بازی با پیراهن پرسپولیس آرزوی کودکی او بود، تصمیم گرفت تا برای ادامه مسیر فوتبال حرفه‌ای به آکادمی پرسپولیس بپیوندد.

محمد عمری در سال 1397 در 19 سالگی با تشخیص استعدادیاب‌های تیم پرسپولیس به عضویت آکادمی باشگاه پرسپولیس درآمد و برای یک سال در زمین چمن این تیم تمرین کرد. او موفق شد تا در سال 1398 برای نخستین بار در یک بازی رسمی به همراه تیم نوجوانان پرسپولیس به زمین برود. درخشش در این بازی‌ها سبب شد تا یحیی گل محمدی در سال 1400 از او برای حضور در تیم بزرگسالان پرسپولیس دعوت کند.

او در سال 1402 درحالیکه 23 سال داشت برای سپری کردن خدمت سربازی به عنوان بازیکن-سرباز به تیم ملوان بندرانزلی پیوست و در حال حاضر به عنوان یک بازیکن فوتبال قرضی در پست هافبک هجومی و وینگر راست برای تیم ملوان انزلی به زمین بازی می‌رود.

در ادامه به بررسی مهم‌ترین تیم‌ها و باشگاه‌هایی که محمد عمری در آن‌ها حضور داشته است، می‌پردازیم.

تیم نوجوانان باشگاه پرسپولیس

محمد عمری در سال 1397 در 19 سالگی پس از بازی در تیم امیدهای کاسپین توسط استعدادیاب‌های تیم پرسپولیس برای عضویت در آکادمی باشگاه پرسپولیس دعوت شد. او پس از یک سال تمرین در آکادمی این باشگاه به عضویت رده نوجوانان باشگاه پرسپولیس درآمد. وی در تمام اردوهای آموزشی و تمرینی این باشگاه حضور داشت و در سال 1398 برای نخستین بار در یک بازی رسمی برای تیم پرسپولیس رده نوجوانان به زمین چمن رفت.

او توانست در سال 1400 – 1399 با به ثمر رساندن 12 گل در رده های امید تهران تنها با اختلاف یک گل در رتبه دوم برترین گلزن رده‌های امید ایران قرار گیرد. درخشش محمد عمری در همین مرحله بود که زمینه ساز حضور او در رده بزرگسالان تیم پرسپولیس تهران شد.

تیم بزرگسالان باشگاه پرسپولیس

محمد عمری سرانجام پس از چند سال تلاش و بازی در رده نوجوانان باشگاه پرسپولیس توانست در سال 1400 زمانی که 21 سال سن داشت با تصمیم یحیی گل محمدی سرمربی تیم پرسپولیس به رده بزرگسالان این تیم راه یابد. آنطور که از شواهد پیداست کسب رتبه دوم برترین گلزن رده‌های امید ایران در سال 1400 زمینه ساز درخشش او و دریافت پیشنهاد از سمت یحیی گل محمدی بوده است.

او پس از راه یافتن به تمرینات تیم اصلی سرخ پوشان تهران توانست در 23 دی ماه 1400؛ در اولین بازی خود برای رده بزرگسالان پرسپولیس تهران به زمین برود. این بازی با نتیجه‌ی یک بر صفر مقابل فجرسپاسی در لیگ صورت گرفت. محمد عمری همچنین در دومین بازی خود مقابل صنعت نفت آبادان به زمین رفت و بازی درخشانی را از خود به نمایش گذاشت.

با توجه به رضایت کادر فنی باشگاه پرسپولیس از عملکرد محمد عمری در 2 اسفند 1400 یک قرارداد 5 ساله میان محمد و باشگاه پرسپولیس به امضا رسید. او مجموعا در 53 بازی برای تیم پرسپولیس پا به توپ شده و در جریان این بازی‌ها 5 گل به ثمر رسانده است.

عمری توانست در کنار تیم پرسپولیس مقام قهرمان لیگ برتر، قهرمان جام حذفی و قهرمان سوپرجام را به کارنامه حرفه‌ای خود اضافه کند.

باشگاه ملوان بندرانزلی

محمد عمری در سال 1402 در سن 23 سالگی به صورت قرضی به عنوان بازیکن-سرباز به تیم ملوان بندر انزلی پیوست تا برای دو سال خدمت سربازی را پشت سر بگذارد.

عمری که در یک قرارداد 5 ساله با تیم پرسپولیس بود در نیمه دوم سال 1402 به همراه سرلک برای گذراندن خدمت سربازی راهی ملوان شد تا در کنار این تیم در لیگ برتر ایران به زمین برود. عمری تا اینجا در یک ماه اول حضورش در تیم ملوان بندرانزلی عملکرد بسیار خوبی داشته است و در اولین بازی مقابل گل گهر موفق شد با کسب یک پنالتی برای تیمش زمینه ساز برتری خانگی ملوان شود.

تیم ملی امید ایران

محمد عمری چندین بار در مصاحبه‌ها اعلام کرده است که راه یافتن به تیم ملی ایران آرزوی اوست. البته پیش از این او سابقه تمرین در کنار تیم ملی امید ایران را داشته است. این بازیکن فوتبال در رده سنی زیر 23 سال سابقه عضویت تیم ملی امید ایران را هم در کارنامه‌اش دارد. سابقه حضور در هر یک از رده‌های تیم ملی کشور می‌تواند یکی از افتخارات هر بازیکنی در کارنامه حرفه‌ای فوتبالش باشد و محمد عمری نیز از این مورد مستثنی نیست.

جوایز و افتخارات محمد عمری

در ادامه برای شما تمام افتخارات و جوایز تیمی و فردی محمد عمری را در جدول قرار داده‌ایم:

              نام تیم                

سال قهرمان

نام مسابقه

پرسپولیس

1399-1400

1401-1402

قهرمان لیگ برتر خلیج فارس

پرسپولیس

1400-1401

نایب قهرمان لیگ برتر خلیج فارس

پرسپولیس

1399  و 1402

قهرمان سوپر جام ایران

پرسپولیس

1400

نایب قهرمان سوپر جام ایران

پرسپولیس

1401-1402

قهرمان جام حذفی ایران

دستاوردها و جوایز فردی محمد عمری نیز، شامل موارد زیر است:

  • منتخب بازیکنان زیر 25 سال فصل 1401-1402 لیگ برتر