اخبار سید حسین حسینی در رسانه‌ها

circle

پربیننده‌ترین اخبار سید حسین حسینی

circle

آخرین اخبار سید حسین حسینی

‌سید حسین حسینی بازیکن فوتبال و گلر فعلی 31 ساله تیم استقلال یکی از چهره‌های محبوب و معروف فوتبال ایران است. هرچند که حسینی فعالیت در عرصه فوتبال را از سال 86 آغاز کرد اما او با کسب عنوان شکست رکورد بیشترین کلین شیت در لیگ برتر 1400 بود که توانست به دوران اوج محبوبیت و معروفیت در فوتبال دست یابد.

او فعالیتش در عرصه فوتبال را در سال 1389 با بازی در شهر خود یعنی تیم برق شیراز آغاز کرد.  پس از آن در سال 92 به تیم استقلال تهران پیوست و دو سال هم به صورت قرضی برای تیم ملوان انزلی به زمین رفت. حسین حسینی در اردیبهشت 1394 توسط کارلوس کی روش برای حضور در اردوی تدارکاتی تیم ملی فوتبال ایران دعوت شد و پس از آن به عضویت رده سنی بزرگسالان تیم ملی فوتبال ایران درآمد. در ادامه این مطلب قصد داریم تا بیوگرافی کاملی از سید حسین حسینی، این دروازه ‌بان موفق ایرانی را با شما به اشتراک بگذاریم.

بیوگرافی سید حسین حسینی

سید حسین حسینی متولد 9 تیرماه سال 1371 شمسی است که در ارسنجان استان فارس در خانواده‌ای از قشر متوسط جامعه به دنیا آمد. حسینی فوتبال را از 15 سالگی در تیم جوانان برق شیراز آغاز کرد. او در یکی از مصاحبه‌هاش می‌گوید عضویت در تیم جوانان برق و مربی گری آقای راستی زندگیش را تغییر داد. همچنین درباره خصوصیات اخلاقی خودش اینطور می‌گوید:

((کم حرف هستم و مقداری هم مهربان، یک جاهایی خوب است و یک جاهایی بد. برای بعضی از آدم ها انگار زیادی مهربان بودن گناه است.))

موقعیت حسین در ورزش حرفه‌ای فوتبال تنها نتیجه تلاش و پشتکار خود اوست، او از نوجوانی با اعتماد به علاقه‌ای که نسبت به فوتبال داشت پا به زمین چمن گذاشت و تمام تلاشش را کرد تا در این رشته موفق باشد. حسین می‌گوید الگوی من در فوتبال از همان ابتدا جانلوئیجی بوفون بود. بوفون بازیکن فوتبال اهل ایتالیاست که او را با عنوان بهترین دروازه بان تاریخ فوتبال می‌شناسند.

حسینی پس از پیوستن به باشگاه استقلال با کسب افتخارات باشگاهی و عناوین فردی توانست به یکی از مطرح‌ترین و خوش نام‌ترین دروازه بانان فوتبال ایران تبدیل شود. شکست رکورد بیشترین کلین شیت در لیگ برتر، گلزنی از نقطه پنالتی، شکست رکورد کمترین گل خورده در طول یک فصل، دو دوره قهرمانی لیگ برتر، یک دوره قهرمانی جام حذفی و کسب عنوان بهترین گلر در سال‌های 96، 400 و 401 تنها چند مورد از عناوینی هستند که حسینی در کارنامه فوتبالی زندگی‌اش به ثبت رسانده است.

قد حسینی 191 سانتی متر است و در مجموع در 178 بازی باشگاهی و 10 بازی ملی حضور داشته است. او تنها دروازه بانی‌ست که موفق شد در لیگ برتر از نقطه پنالتی به نفع تیمش گلزنی کد و آمار یک گل در مجموع بازی‌های باشگاهی را به کارنامه دروازه بانی خود اضافه کرد.

زندگی شخصی و ازدواج

سید حسین حسینی زاده استان فارس، از 7 سالگی در تیم‌های محله‌ای پا به زمین گذاشت. علاقه قلبی او به فوتبال از کودکی برای خانواده‌اش مشهود بود. در 15 سالگی به تیم جوانان برق شیراز پیوست و پس از آن در سال 89 به عضویت تیم بزرگسالان برق شیراز درآمد. او در این مسیر به دنبال موفقیت‌های بزرگ‌تری بود پس راهی تهران شد تا توانایی و مهارتش را برای حضور در باشگاهی بزرگ‌تر محک بزند. او از برق شیراز جدا شد و برای پیوستن به باشگاه استقلال به تهران آمد.

او در یکی از مصاحبه‌ها از خاطرات سال‌های اولی که به تهران آمده بود می‌گوید:

(( سال اولی که برای حضور در بازی‌ها به استقلال آمدم فقط ۱۹ سال داشتم. چند ماه اول را در کمپ باشگاه زندگی کردم و خانه ای نداشتم. این کمپ جای کوچکی بود که تنها یک اتاق داشت آن هم بدون هیچ امکاناتی، تابستان و زمستان بدون کولر و بخاری و فقط یک تخت داشت و یک یخچال خراب!

وقتی مجتبی جباری وضعیت سکونت ما در کمپ را فهمید یک بخاری برقی برای اتاقمان خرید تا گرم شویم! در نهایت با کمک بزرگان تیم چند ماه در هتل المپیک ساکن شدم و وضعیت بهتر شد.

سال دوم حضورم در باشگاه استقلال بود و من هنوز خانه‌ای برای سکونت نداشتم. تحمل شرایط هتل هم پس از دوسال خیلی سخت شده بود. صبرم تمام شد و به شرایط اعتراض کردم و مرحوم پورحیدری وقتی از وضعیت من باخبر شد ۳۵ میلیون تومان از حساب شخصی خودش به من داد تا منزل تهیه کنم.))

حسین حسینی در سال 1396 درست زمانی که در عرصه فوتبال به اوج شهرت خود رسیده بود با پریا رخشنده ازدواج کرد. این فوتبالیست محبوب کشورمان در حال حاضر متاهل است و یک دختر چهار ساله دارد. خانواده این زوج فوتبالی در مرداد 1398 سه نفره شد. پریا رخشنده همسر حسینی در صفحه اینستاگرامی خود بیش از 100 هزار دنبال کننده دارد اما مانند همسران دیگر سلبریتی‌ها فعالیت مستمری در صفحات مجازی خود ندارد.

او درباره حمایت عاطفی همسرش اینطور می‌گوید:

(( هیچ زمان صبوری و لطف پریا را از یاد نمی‌برم. گذشته از این‌ها همسرم روانشناس من است. خیلی وقت ها که بعد از بازی ناراحت از گل خوردنم بودم، او بهترین روانشناس برایم بوده و گفته که ناراحت نباش، یا تو مقصر باز شدن دروازه تیم نبودی، و… همین حرف هایش به من روحیه و انرژی داد تا ادامه دهم.))

طبق گفته‌های این دروازه بان اعضای خانواده سه نفره او همگی علاقمند به فوتبال هستند و گاهی با هم تمرین می‌کنند. خانم پریا رخشنده علاقمند به فوتبال و مانند همسر خود یک استقلالی دو آتیشه‌ست. می‌توانید در اینستاگرام این زوج می‌توان تصاویر مانلی حسینی، فرزند چهارو نیم ساله آن‌ها را هم ببینید که از همین سن کم در بسیاری از تمرینات پدرش حضور دارد و در کنار او مشغول بازی و ورزش است.

سید حسین حسینی در حال حاضر دروازه بان و کاپیتان نخست تیم استقلال است که در لیگ برتر خلیج فارس بازی می‌کند.

شروع حرفه‌ فوتبال

سید حسین حسینی ورزش حرفه‌ای در فوتبال را از سال 1389 با عضویت در تیم بزرگسالان برق شیراز آغاز کرد. البته اون پیش‌تر از سن 15 سالگی برای شروع فوتبال و تمرینات حرفه‌ای به به تیم جوانان برق شیراز پیوسته بود. در ابتدا در پست هافبک راست بازی می‌کرد که به پیشنهاد مربی سابق خود آقای راستی به بازی در پست دروازه‌بانی مشغول شد. او می‌گوید زندگی فوتبالی‌اش را مدیون این اتفاق است.

حسینی در سال  91 به عنوان دروازه بان دوم باشگاه استقلال به عضویت این تیم درآمد.  او توانست در 26 مسابقه از مجموع 30 مسابقه لیگ برتر فوتبال ایران 1401-1400 به عنوان دروازه‌بان اول استقلال پا به زمین چمن بگذارد. همچنین او توانست با ثبت 18 کلین‌شیت و دریافت 9 گل از 10 گل پرتاب شده به سوی دروازه استقلال، در میان تمامی دروازه‌بانان تاریخ لیگ برتر خلیج فارس عنوان بیشترین کلین‌شیت در طول یک فصل را به خودش اختصاص دهد.

حسینی برای اولین بار در 26 اردیبهشت 1394 توسط کارلوس کیروش به تیم ملی بزرگسالان ایران دعوت شد.

باشگاه برق شیراز

سید حسین حسینی از 15 سالگی در زمین چمن برق شیراز پا به توپ شد. او که پیش از این در تیم‌های مدرسه‌ای بازی می‌کرد در ابتدای ورودش به تیم برق شیراز به عضویت گروه جوانان این تیم درآمد. حسینی بعدها در سن 17 سالگی به تیم بزرگسالان برق پیوست اما در دو سالی که دروازبان بزرگسالان برق شیراز بود تنها در دو بازی به زمین آمد.

در دو فصلی که حسینی عضو تیم برق شیراز بود توانست در لیگ یک آزادگان بازی کند اما متاسفانه اطلاعات دقیقی از عملکرد او در این دو فصل وجود ندارد.

باشگاه استقلال تهران

حسینی در سال 1391 بود که برای اولین بار در ترکیب تیم استقلال قرار گرفت. او اولین بازی خود را  در دیداری دوستانه در اردوی اوکراین مقابل دینامو کیف به نمایش گذاشت. او موفق شد در این بازی و بازی بعدی خود مقابل کاسپین قزوین در جام حذفی دروازه استقلال را بسته نگه دارد.

حسینی دو فصل بعدی را به دلیل سپری کردن خدمت سربازی به صورت قرضی به تیم ملوان انزلی منتقل شد. پس از اتمام دوران سربازی به باشگاه استقلال تهران بازگشت و بازی‌های درخشانی را در فصل‌های بعد از خود به نمایش گذاشت.

او توانست در بازی مقابل تیم هوادار در دقیقه 93 ششمین گل تیمش را از روی نقطه پنالتی به‌ثمر برساند و مسبب پیروزی 6 بر 1 تیم استقلال باشد. با این گل حسینی علاوه بر کسب عنوان گلزنی سومین دروازه‌بان تاریخ لیگ برتر فوتبال ایران، عنوان اولین دروازه‌بانی که در تاریخ لیگ برتر فوتبال ایران از روی نقطه پنالتی گلزنی کرد را نیز به خودش اختصاص داد.

سید حسین حسینی از سال 91 تاکنون در باشگاه استقلال تهران بازی کرد و در مجموع در 182 بازی استقلال حضور داشته است. او در حال حاضر نیز کاپیتان و دروازه بان اول تیم استقلال است که در لیگ برتر خلیج فارس بازی می‌کند.

پس از فینال جام حذفی خبرهایی مبنی بر جدایی و خداحافظی حسینی از استقلال شنیده شد. با توجه به فشارها و طعنه‌هایی که از سوی هواداران به سمت حسینی وارد شد می‌توان انتظار تایید این خبر را داشت. علاوه بر این جواد نکونام سرمربی فعلی تیم استقلال تهران نیز در بدو ورودش درخواست خرید دروازه‌بان جدید را ارائه کرده است که این هم می‌تواند مهر تاییدی بر خبر جدایی حسینی از تیم محبوبش یعنی استقلال تهران باشد.

تیم ملی ایران

نام حسین حسینی از سنین نوجوانی (زیر 17 سال) در لیست بازیکنان تیم ملی به چشم می‌خورد. او اولین تجربه حضورش در تیم ملی کشورمان را در رده سنی نوجوانان کسب کرد. حسینی توانست در بازی‌های ملی نوجوانان 8 بار به میدان برود.

حسینی از سن 18 تا 20 سال توانست در دو مسابقه ملی حضور داشته باشد. بعدها توسط رضا عنایتی برای حضور در بازی‌های آسیایی 2022 برای پیوستن به تیم ملی امید ایران دعوت شد.

در 26 اردیبهشت 94 کارلوس کی روش سرمربی سابق تیم ملی از حسینی برای پیوستن به تیم ملی بزرگسالان دعوت کرد. اما اولین بازی ملی حسینی در رده بزرگسالان در تاریخ ۲۶ اسفند مقابل تیم ملی فوتبال سیرالئون رقم خورد. بار دیگر در 27 اسفند 1400 دراگان اسکوچیچ از حسین حسینی برای حضور در اردوی تیم ملی ایران و بازی مقابل کره جنوبی و لبنان دعوت کرد. او بعدها در یک بازی مقابل تیم ملی فوتبال سنگال 90 دقیقه در دروازه ایران ایستاد.

حسینی در جام جهانی 2022 به انتخاب کی روش راهی قطر شد و پس از مصدومیت بیرانوند مقابل انگلیس به زمین رفت. دریافت ۶ گل در بازی تیم کشورمان مقابل انگلیس با دروازه بانی حسین حسینی سنگین‌ترین شکست ایران در تاریخ جام‌های جهانی را رقم زد.

با توجه به مصدومیت دروازه بان اول، او مجدد برای دروازه بانی تیم ملی در بازی مقابل ولز به زمین رفت و بازی بسیار درخشنده‌ای را از خود به نمایش گذاشت. عملکرد حسینی در این بازی بلعکس بازی قبل، بهترین برد ایران در تاریخ جام‌های جهانی را رقم زد.

حسینی نهمین بازی ملی خود را برابر کنیا ثبت کرد و این بار توسط امیر قلعه‌نویی به تیم ملی دعوت شده بود. پس از کاپیتانی استقلال و بازی‌های درخشنده‌ای که در لیگ برتر خلیج فارس از خود به نمایش گذاشت بار دیگر برای حضور در جام ملت‌های آسیا 2023 به تیم ملی دعوت شد.

او در مجموع توانسته با ثبت آمار 6 کلین شیت در ده بازی ملی حضور داشته باشد.

باشگاه بندر ملوان انزلی

حسین حسینی در سال 1394-1393 به وجود اینکه در قرارداد با استقلال بود به صورت قرضی برای دو فصل به باشگاه ملوان بندر انزلی پیوست. او برای سپری کردن خدمت سربازی ناچارا در تیم ملوان در لیگ برتر بازی کرد. پس از گذشت این دو فصل حسینی مجدد به دروازه بانی استقلال بازگشت.

جوایز و افتخارات سید حسین حسینی

در ادامه برای شما تمام افتخارات و جوایز تیمی و فردی سید حسین حسینی را در جدول قرار داده‌ایم:

            تیم               

سال قهرمانی

نام مسابقه

استقلال

1391-1392, 1400-1401

قهرمان لیگ برتر

استقلال

1398-1399, 1395-1396

نایب قهرمان لیگ برتر

استقلال

1397-1396

قهرمان جام حذفی

استقلال

1398-1399, 1399-1400, 1401-1402

نایب قهرمان جام حذفی

استقلال

1401

قهرمان سوپر جام

استقلال

1397

نایب قهرمان سوپر جام

دستاوردها و جوایز فردی سید حسین حسینی نیز، شامل موارد زیر است:

  • رکورد بیشترین کلین‌شیت در طول یک فصل از لیگ برتر با 18 کلین‌شیت در فصل 1401-1400
  • بهترین بازیکن ماه دی به انتخاب 90
  • بهترین دروازه‌بان سال 1396 در نوروز فوتبالی
  • بهترین دروازه‌بان سال 1400 با رای کارشناسان و رای مردمی در نوروز فوتبالی
  • بهترین دروازه‌بان سال 1401 با رای کارشناسان و رای مردمی در نوروز فوتبالی
  • رکورد کمترین گل خورده در یک فصل
  • عنوان اولین دروازه‌بان که در لیگ برتر از روی نقطه پنالتی گلزنی کرد